Mindletic website logo

Mindletic emocijų dienoraščio interpretacija - mažai energijos, nemalonu

Kaip interpretuoti emocijas “Mindletic” dienoraštyje?

Remiantis Barrett (1998) atliktu tyrimu, emocijos grindžiamos dimensiniu modeliu, kuriame pabrėžiamos dvi jų savybės: valentingumas (malonumo lygis) ir sujaudinimas (kūno suaktyvėjimas).

Remiantis šiuo emocijų dimensijų modeliu, Mindletic dienoraštyje emocijos apibrėžiamos kaip turinčios dvi dimensijas – malonumą ir energiją. Horizontalioji ašis skirta malonumui stebėti – ji rodo, kaip maloniai ar nemaloniai jaučiamės. Vertikalioji ašis rodo energiją: kiek fizinės energijos teka mūsų kūnu. Abi ašys susikerta ir sudaro keturis kvadratus, o kiekvienas iš jų turi spalvą, kurią galite interpretuoti naudodamiesi šiuo vadovu:

Mažos energijos, nemalonią energiją žymintis kvadratas (šviesiai mėlyna spalva) atspindi liūdesio, nusivylimo, nusivylimo, depresijos ar vienatvės jausmus. Šios emocijos dažnai kelia išsekimo pojūtį, kadangi jos išsiurbia energiją iš kūno. Tuo pačiu, nuovargio jausmas gali trukdyti jausti malonumą arbą džiaugsmą.

Būnant šioje emocijų žymeklio pusėje, geriausia susitelkti į savo vidinę būseną ir užsiimti daug pastangų nereikalaujančiomis veiklomis, kaip kad skaitymu ar komedijų žiūrėjimu. Pasirūpinkite savimi taip, kaip jumis pasirūpintų geras draugas kai turite sunkią dieną. Jeigu turite tam energijos, pabendraukite su draugais ar šeimos nariais kurie žino, kaip pakelti jūsų nuotaiką. Buvimas šiame kvadrate gali pagerinti jūsų empatiją kitiems žmonėms, besijaučiantiems panašiai, kaip ir jūs.

Kaip prireikus iš šio kvadrato pasitraukti?

Rūpestis savimi yra geriausia pagalba, kurią galite sau duoti. Nesmerkite ir nevertinkite savęs už tai, kad jaučiate tokias emocijas ir kad jums tokia nuotaika. Pasikalbėkite su savimi ir priminkite sau apie platesnį požiūrį arba pabandykite dėkingumo praktiką. Jeigu emocijos kurias jaučiate yra labai intensyvios, gali būti visai naudinga pasišnekėti su profesionalu, taip neleidžiant joms dar labiau pablogėti.