Mindletic website logo

Mindletic emocijų dienoraščio interpretacija - mažai energijos, malonu

Kaip interpretuoti emocijas “Mindletic” dienoraštyje?

Remiantis Barrett (1998) atliktu tyrimu, emocijos grindžiamos dimensiniu modeliu, kuriame pabrėžiamos dvi jų savybės: valentingumas (malonumo lygis) ir sujaudinimas (kūno suaktyvėjimas).

Remiantis šiuo emocijų dimensijų modeliu, Mindletic dienoraštyje emocijos apibrėžiamos kaip turinčios dvi dimensijas – malonumą ir energiją. Horizontalioji ašis skirta malonumui stebėti – ji rodo, kaip maloniai ar nemaloniai jaučiamės. Vertikalioji ašis rodo energiją: kiek fizinės energijos teka mūsų kūnu. Abi ašys susikerta ir sudaro keturis kvadratus, o kiekvienas iš jų turi spalvą, kurią galite interpretuoti naudodamiesi šiuo vadovu:

Mažai energijos, malonumą žymintis kvadratas (tamsiai mėlyna spalva) atspindi tokius jausmus kaip ramybė, atsipalaidavimas, taika ar saugumas. Būdami šioje emocinėje erdvėje, galite puikiai susikaupti ir dirbti produktyviai. Be to, tai puiki vieta dirbti bendradarbiaujant, teikiant arba priimant grįžtamąjį ryšį ir skiriant laiko savirefleksijai. Jeigu esate labai mažos energijos ir jaučiatės maloniai nuvargę, nesijaudinkite – su visai nedideliu energijos papildymu, galėsite mėgautis visais šio kvadrato teikiamais privalumais. Mėgaukitės būdami šioje ramybės būsenoje ir pajauskite, kaip jūsų kūnas bei protas ilsisi ir atsistato.

Kaip prireikus iš šio kvadrato pasitraukti?

Pabandykite pasiklausyti nuotaikingos muzikos ir pajudėti, taip suaktyvinant kraujotaką. Pasivaikščiokite, kad pasikrautumėte energijos ir pakvėpuotumėte grynu oru. Pasitelkite savirefleksiją, kad primintumėte sau apie tai, kas jus įkvepia jūsų darbe.