Mindletic website logo

Mindletic emocijų dienoraščio interpretacija - daug energijos, nemalonu

Kaip interpretuoti emocijas “Mindletic” dienoraštyje?

Remiantis Barrett (1998) atliktu tyrimu, emocijos grindžiamos dimensiniu modeliu, kuriame pabrėžiamos dvi jų savybės: valentingumas (malonumo lygis) ir sujaudinimas (kūno suaktyvėjimas).

Remiantis šiuo emocijų dimensijų modeliu, Mindletic dienoraštyje emocijos apibrėžiamos kaip turinčios dvi dimensijas – malonumą ir energiją. Horizontalioji ašis skirta malonumui stebėti – ji rodo, kaip maloniai ar nemaloniai jaučiamės. Vertikalioji ašis rodo energiją: kiek fizinės energijos teka mūsų kūnu. Abi ašys susikerta ir sudaro keturis kvadratus, o kiekvienas iš jų turi spalvą, kurią galite interpretuoti naudodamiesi šiuo vadovu:

Aukštą energiją, nemalonumą žymintis kvadratas (rausva spalva) atspindi tokias emocijas kaip pyktis, šokas, nerimas ar susirūpinimas. Tai puikus metas išsakyti ar užrašyti įtikinamą argumentą arba pasisakyti už ką nors, kuo tikite. Be to, tai gera erdvė, kai norite imtis veiksmų dėl ko nors svarbaus, varžytis debatuose ar sporto varžybose. Tuo pačiu, vertinga pareflektuoti apie tai, kokie veiksniai pastumia jus link šios nemaloniai energingos būsenos.

Kaip prireikus iš šio kvadrato pasitraukti?

Pabandykite išeiti pasivaikščioti, pasiklausyti mėgstamos muzikos arba kelis kartus lėtai giliai įkvėpti, kad išlaisvintumėte mintis ir nuramintumėte kūną. Pasinaudokite “Mindletic” emocinių treniruočių skiltimi arba tiesiog savitaiga (pvz., “Tai yra mano dienos dalis, bet ji neapibrėžia visos mano dienos”).