Apie psichologus

Kas yra psichologas? 

Psichologas - tai specialistas, baigęs ilgametes bakalauro ir magistro studijas. Jų metu ji/jis kaupė žinias, susijusias su žmogaus raida, mąstymu, emocijomis, bendravimu ir kt., kurios padeda geriau pažinti žmogų. Savo darbe psichologas vadovaujasi Psichologo profesinės etikos kodeksu ir jame nurodytomis vertybėmis. Tai - pagarba žmogaus teisėms ir orumui, profesinė kompetencija, atsakomybė, profesinis garbingumas. Siekdamas geriau padėti žmogui, psichologas nuolat gilina žinias dalyvaudamas įvairiose konferencijose, kongresuose, mokymuose, ar tęsdamas mokslus doktorantūros ar podiplominėse studijose (bei tapdamas psichologu - psichoterapeutu). 

Psichologas taip pat vadovaujasi konfidencialumo principu bei konsultacijų metu siekia sukurti palaikantį, atvirą ir nevertinantį ryšį. Tam, kad tu galėtum jaustis saugiai, atsiverti bei kartu rasti būdus, kurie palengvintų kylančius sunkumus. 

Apie emocinio balanso grupes

Ko tikėtis emocinio balanso grupėje su psichologu? 

Pasidalinimas grupėje neišvengiamai sukelia kitų grupės dalyvių reakcijas į išsakytas mintis, išreikštus jausmus, veiksmus. Kitų reakcijos gali padėti geriau suprasti save ir savo santykius su kitais žmonėmis, realiau pamatyti situacijas ir savo vaidmenį jose. Grupė gali būti veidrodžiu, kuriame galima pamatyti savo santykius su žmonėmis. Taip pat tai grupė žmonių, kuriuos vienija kažkuo panaši patirtis ar dabartinė gyvenimo situacija, tikslai… Čia gali pasijusti ne vienas, gauti palaikymą, padrąsinimą ar mažų mažiausiai būti išklausytas/-a.

Žinoma, visas grupinis patyriminis procesas apjuosiamas konfidencialumu ir pagarba kito unikaliam buvimui grupėje.

Kaip pasiruošti pirmajam susitikimui? 

Suprantama, jei nerimauji prieš pokalbi, ypač jei tai pirmas tavo susitikimas su profesionalu tai normalu! Pagirk save už pasiryžimą pokalbiui. Pasidalinti savo vidiniu pasauliu su nepažįstamuoju reikalauja drąsos. Pabandykime kartu pasiruošti pokalbiui emociškai ir praktiškai. 

Emociškai 

.Pokalbiui išsirink privačią erdvę, kurioje viso pokalbio metu galėsi jaustis jaukiai, saugiai ir patogiai. 

.Skirk kelias minutes laiko sau iki pokalbiui prasidedant ir po jo - taip galėsi susikaupti ir ramiai reflektuoti savo patirtį. 

Praktiškai 

.Įsitikink, kad turi gerą interneto ryšį. Jei kartais jis sutriktų, būk pasiruošęs atsarginį variantą, pavyzdžiui mobilų internetą. 

.Įsitikink, kad tavo kamera, mikrofonas ir ausinės veikia.

Emocinio balanso gupės Mindletic programėlėje

Nemokamas įvadinis susitikimas

Grupė susipažįsta vieni su kitais, grupės tema ir kitų susitikimų planu. Vėliau gausi pakvietimą ir nuspręsi ar dalyvauti tolimesniuose 4 grupės užsiėmimuose.

Grupės susitikimai

Prie tolimesnių 4 grupės susitikimų prisijungsi tik jei tu ir dar bent 5 asmenys priims pakvietimą gautą po įvadinio susitikimo. Visų 4 susitikimų kaina kartu yra lygi 1 individualios konsultacijos su psichologu kainai.

Data ir laikas

Grupės susitikmai vyks vis kas savaitę, tuo pačiu laiku kaip ir įvadinis susitikimas. Kiekvieno trukmė 60-90 min.

Prisijungimas prie susitikimų

Būsimų ir susitikimų laikus gali pamatyti mūsų programėlėje. Taip pat, rezervuojantis susitikimams gali sutikti su priminimais, kurie iššoktų telefone 30 minučių prieš jų pradžią.

Virtualus kambarys tavo pokalbiui su grupe yra privatus ir sukurtas tik jūsų susitikimui. Profesionalas ir kiti dalyviai, su kuriais kalbėsitės, bus vieni savo aplinkoje jūsų pokalbio metu, Jūsų privatumas yra gerbiamas ir saugomas.

Naudinga žinoti 

Primename, kad tu sutikai su taisyklėmis ir sąlygomis pries rezervuodama(s) laiką pokalbiui.
Jomis tu patvirtinai, kad:

.esi vyresnis nei 18 metų;

.neįrašinėsi savo pokalbio su profesionalu ir niekaip jo neplatinsi (pavyzdžiui, ekrano nuotraukų, video ar garso įrašų).